Możesz uważać się za prawdziwego znawcę, jeśli będziesz w stanie poprawnie odpowiedzieć przynajmniej na 6 z 8 pytań. Mój wynik to 4/8.

Witajcie, drodzy przyjaciele i goście naszych testów! Cieszymy się, że spotykamy się z wami w naszym intelektualnym świecie testów. Przed wami jest teraz 10 pytań, na które będzie mógł odpowiedzieć każdy, kto choć trochę interesuje się tym, co istnieje, było i będzie na pięknej planecie Ziemia. Czy jesteście gotowi, by sprawdzić swoją wiedzę o wszystkim na świecie? Testowanie rozpoczęło się! Powodzenia!

W latach 80. francuscy kierowcy, zwłaszcza młodzi, byli często zauważani podczas dziwnej czynności: spryskiwali aerozolem do włosów pewien element swojego samochodu. Jaki element spryskiwali i dlaczego?
Został wynaleziony w 1817 roku przez szkockiego fizyka D. Brewstera. Jego nazwa tłumaczy się jako "widzieć piękną widok". Jak go nazwiesz?
Ten produkt spożywczy był znany w Chinach już 3000 lat temu. Proces jego przygotowania zakładał termiczną obróbkę soku owocowego. Do Europy przepis na przygotowanie tego produktu przywiózł w XIII wieku wenecki podróżnik Marco Polo. Jaki to produkt?
По przyjeździe do Stanów Zjednoczonych rosyjski pisarz W. Nabokov głównie poświęcił się trzem zajęciom: nauczaniu, twórczości literackiej i... Podaj trzecie zajęcie pisarza, w którym również był uznawany za profesjonalistę.
Pewnego razu dyrekcja szwedzkiej telewizji wydała rozkaz zabraniający prezenterom telewizyjnym noszenia wąsów i brody. Kto był sprawcą tego rozkazu?
Otrzymała szlachecki tytuł za swoją działalność literacką, jej oddaną fanką jest królowa Elżbieta II. Nakład jej książek w krajach anglojęzycznych ustępuje tylko Biblii i dziełom Szekspira. Jak się nazywa?
Jaka, według Antoine'a de Saint-Exupéry'ego, jest największym luksusem na Ziemi?
W swoich czasach starożytni Grecy znaleźli bardzo skuteczne narzędzie walki z marnotrawstwem podczas budowy budynków publicznych: przed rozpoczęciem prac architekt musiał przedstawić władzom bardzo dokładny kosztorys wydatków i... Co działo się dalej?
Możesz uważać się za prawdziwego znawcę, jeśli będziesz w stanie poprawnie odpowiedzieć przynajmniej na 6 z 8 pytań. Mój wynik to 4/8.
You got {{userScore}} out of {{maxScore}} correct
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
interesujacy.com