Elementary, Watson: nieoczekiwany sprawdzian o najwybitniejszym detektywie literackiego świata. Czy potrafisz poprawnie odpowiedzieć na 9 pytań?

Dzień dobry drodzy przyjaciele! Cieszymy się, że znów jesteś z nami! Ten test jest dość specyficzny, poradzą sobie z nim fani jednego ze światowych arcydzieł gatunku detektywistycznego, miłośnicy skomplikowanych i niezrozumiałych wątków… Oczywiście zgadliście, o kim będzie mowa. Gotowy? Życzymy powodzenia!

 

Dlaczego dr Watson został zdemobilizowany z wojny?
Jaki był powód znajomości Sherlocka Holmesa z doktorem Watsonem?
Na jakim instrumencie muzycznym grał Sherlock Holmes?
Z jakiego powodu Sherlock Holmes zgodził się dzielić przestrzeń życiową na Baker Street z doktorem Watsonem?
W gazecie uwagę dr Watsona zwrócił artykuł „The Book of Life”, którego autorem był Sherlock Holmes. O czym był ten artykuł?
Kogo Sherlock Holmes nazwał „Oddziałem Detektywów z Baker Street”?
W opowiadaniu „Znak czterech” dziewczyna przychodzi do Sherlocka Holmesa i mówi, że jej ojciec zniknął dziesięć lat temu. Jego poszukiwania nie przyniosły rezultatów, a sześć lat temu ktoś sam zainteresował się dziewczyną Morstan. Podając swój adres w gazecie, otrzymała dziwną paczkę, którą od tamtej pory otrzymuje co roku. Co było w tej paczce?
Jakie niezwykłe umiejętności posiadał Sherlock Holmes poza grą na skrzypcach?
Jak doktor Watson poznał swoją przyszłą żonę, Mary Morstan?
Elementary, Watson: nieoczekiwany sprawdzian o najwybitniejszym detektywie literackiego świata. Czy potrafisz poprawnie odpowiedzieć na 9 pytań?
You got {{userScore}} out of {{maxScore}} correct
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
interesujacy.com