Test dla miłośników geografii i podróży: „Dookoła świata na kanapie. Półkula południowa”

Test jest dla tych, którzy ze wszystkich przedmiotów w szkole pokochali geografię, którzy znają wszystkie kraje, stolice, flagi, rzeki, morza, wodospady… Kto kocha tę piękną Ziemię i nie przestaje jej studiować. Czy jesteś właściwą osobą? W takim razie zostań pierwszym zwycięzcą! Życzymy powodzenia i dobrego nastroju!

 

Naszą podróż rozpoczniemy od południowo-wschodniego wybrzeża Australii, miasta Melbourne. Swoją drogą, jak nazywa się stolica Australii?
Na Oceanie Indyjskim znajduje się dość duża wyspa Reunion z populacją ponad 800 000 osób. Do jakiego kraju należy ta wyspa?
Czwartą co do wielkości wyspą Madagaskaru na świecie zajmuje państwo Republika Madagaskaru. Na Madagaskarze obowiązują dwa języki urzędowe. Jednym z nich jest Madagaskar. Jaki jest drugi?
Jak nazywa się małe królestwo z populacją poniżej 3 000 000 mieszkańców, położone wysoko w górach i otoczone ze wszystkich stron Republiką Południowej Afryki?
Jak nazywa się najbardziej wysunięty na południe punkt Afryki kontynentalnej?
Największym krajem Ameryki Południowej pod względem powierzchni jest Brazylia. Który kraj jest na drugim miejscu?
Niesamowicie piękny kompleks 275 wodospadów na rzece Iguazu nazywany jest jednym z siedmiu naturalnych cudów świata. Wodospady Iguazu znajdują się na terytorium dwóch stanów. Jednym z nich jest Brazylia. A jaki jest drugi?
Jaka cieśnina oddziela wyspę Ziemię Ognistą od południowego krańca Ameryki Południowej?
Stolica którego kraju jest najbardziej wysunięta na południe na świecie?
Cóż, nasza podróż dookoła świata dobiega końca, znów jesteśmy w Australii. Zdecydowaliśmy się na kapitał na początku testu. Teraz spójrzmy na herb kraju. Jest na nim kangur. Kto jeszcze?
Test dla miłośników geografii i podróży: „Dookoła świata na kanapie. Półkula południowa"
You got {{userScore}} out of {{maxScore}} correct
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
interesujacy.com